W jakich pomieszczeniach można zamontować sufit napinany?

Sufity napinane to modna obecnie alternatywa dla tradycyjnych sufitów malowanych farbami czy podwieszanych z płyt kartonowo-gipsowych. Jest to rozwiązanie doceniane przede wszystkim ze względu na niesamowite możliwości aranżacji wnętrz.

Szerokie zastosowanie sufitów napinanych

Sufity napinane występują przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, chociaż mogą być zastosowane również w pomieszczeniach mieszkalnych. Stanowią doskonałe rozwiązanie dekoracyjne nie tylko dla dużych przestrzeni, ale również dla niewielkich wnętrz. Za sprawą odpowiednio dobranych materiałów, np. transparentnych, lustrzanych lub połyskujących, można optycznie powiększyć pomieszczenie, a używając folii połyskującej – nieco obniżyć i wprowadzić nieco bardziej przytulny klimat. Co ważne, jest to rozwiązanie, które może być zastosowane również w pomieszczeniach otwartych przeznaczonych dla szerokiej publiczności.

Sufity napinane z powodzeniem występują m.in. w siedzibach firm, salach konferencyjnych, urzędach, muzeach, kinach i teatrach, hotelach czy kościołach. Z uwagi na fakt, że do wykonania sufitu napinanego wykorzystywane są materiały nieprzemakalne, odporne na chlor i wilgoć, znajdują one zastosowanie również w łazienkach, pływalniach, basenach, saunach czy obiektach SPA. Jest to rozwiązanie aranżacyjne, które nadaje się do wprowadzenia nawet w halach i obiektach infrastruktury sportowej.

Sufity napinane cechują się niewielkim ciężarem, a jednocześnie dużą wytrzymałością. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż nie przyciągają kurzu, a do usunięcia zabrudzeń wystarczy woda z delikatnym detergentem. To wszystko sprawia, że zakres ich zastosowań jest niezwykle szeroki.

W płaszczyźnie sufitu napinanego może być zamontowane oświetlenie, ale również głośniki, klimatyzacja, wentylacja czy czujki przeciwpożarowe. Nadają się również do skutecznego ukrycia wszelkie niedoskonałości istniejącego stropu, takie jak pęknięcia tynków, zacieki i szczeliny powstałe na skutek przesunięcia się konstrukcji wielkopłytowych.

 

Leave a Reply