Sufity napinane – najważniejsze zalety użytkowe

Sufity napinane cieszą się sporą popularnością głównie ze względu swoich walorów estetycznych. I rzeczywiście, jest to nowoczesny sposób na oryginalne zaaranżowanie różnych pomieszczeń. Pozwalają także wykreować najbardziej skomplikowane kształty sufitu w rozmaitych kolorach, wzorach i wykończeniach. Jednak oprócz wyjątkowego wyglądu sufity napinane cechują się też licznymi zaletami użytkowymi.

Sufity napinane – sposób na różne niedoskonałości stropu

Za sprawą sufitów napinanych można w szybki i prosty sposób ukryć wszelkie niedoskonałości stropu, takie jak zacieki, pęknięcia tynków czy szczeliny. Jest to więc doskonały sposób na podniesienie estetyki pomieszczeń. W ten sposób można też skutecznie obniżyć zbyt wysoki strop w pomieszczeniu.

Co więcej, sufity napinane są też bardzo często wykorzystywane do zamaskowania podstropowych instalacji, np. oświetleniowych, wentylacyjnych czy komputerowych.

Szybki i prosty montaż sufity napinanego

Istotną zaletą sufitów napinanych jest ich szybki montaż. Konstrukcja opiera się na profilach umieszczonych po obwodzie, na których rozpina się membranę (najczęściej z folii PCV) pod wpływem nagrzewania i naciągania. Proces ten jest dość szybki, chociaż wymaga od monterów sporej wprawy i umiejętności. W większości przypadków wszystkie prace montażowe można zrealizować w ciągu 1-2 dni.

Łatwa eksploatacja sufitów napinanych

Sufity napinane to bardzo wygodne rozwiązania aranżacyjny. Przede wszystkim nie wymaga regularnego czyszczenia ani też wykonywania zaawansowanych zabiegów konserwacyjnych. Na powierzchni nie osadza się kurz, a wszelkie plamy można skutecznie usunąć przy użyciu delikatnych środków czyszczących i miękkiej szmatki. Taki sufit nie wymaga też regularnego odnawiania. Kolorowy materiał jest odporny na blaknięcie, więc przez długi czas zachowuje swój estetyczny wygląd. Dodatkowo wykazuje odporność na ogień, zmiany temperatur czy wilgoć. Na suficie napinanym nie kondensuje się para wodna, więc możliwy jest montaż nawet w kuchni, łazienkach, restauracjach, salonach SPA itd.

 

Leave a Reply