Sufit napinany we wnętrzach mieszkalnych

Sufity napinane już od jakiegoś czasu znajdują bardzo częste zastosowanie w różnorodnych miejscach publicznych, w tym przede wszystkim siedzibach firm i salach konferencyjnych, muzeach, hotelach, kinach i teatrach, urzędach, obiektach sportowych, centrach handlowych itd. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i wnętrzach o nieco mniejszym metrażu. I chociaż nieco rzadziej wybierane są przez prywatnych inwestorów, to jednak z powodzeniem sprawdzą się również w domach i mieszkaniach prywatnych. Jest to sposób na niezwykle oryginalne i estetyczne wykończenie przestrzeni pod stropem. Dodatkowo sufity napinane wyróżniają się licznymi walorami użytkowymi.

Czym właściwie jest sufit napinany?

Sufit napinany to płaszczyzna elastycznego materiału, który rozpinany jest na specjalnej konstrukcji. Montaż sufitu polega na umiejętnym nagrzewaniu i naciąganiu folii PCV. Wszystkie prace montażowe przebiegają stosunkowo szybko. W zależności od wielkości wnętrza doświadczona ekipa jest w stanie zrealizować wszystkie działania w ciągu kilku, czasami kilkunastu godzin. Nie trzeba obawiać się przy tym uciążliwego pylania jak w przypadku montażu popularnych sufitów podwieszanych.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na sufit napinany?

Sufity napinane są nieco rzadziej wybierane przez prywatnych inwestorów głównie ze względu na fakt, że jest to nieco droższe rozwiązanie w porównaniu z innymi metodami wykończenia przestrzeni pod stropem. Jednocześnie trzeba pamiętać, że w zamian zyskujemy nowoczesne, prestiżową i oryginalną aranżację, która z pewnością zachwyci każdego. Jest to rozwiązanie, które pozwoli nam uzyskać dowolne efekty w mieszkaniu. Przykładowo, wybierając sufit napinany odbijający światło, możemy optycznie powiększyć małe wnętrza. Z kolei pragnąc stworzyć w pomieszczeniu przytulny, ciepły klimat, wystarczy zdecydować się na powierzchnię matową.

Sufit napinany doskonale nadaje się w sytuacji, gdy na stropie pojawiają się różnorodne niedoskonałości, np. pęknięcia tynków lub zacieki. Skutecznie pozwoli zamaskować podstropowe instalacje, np. oświetleniowe lub wentylacyjne.

 

Leave a Reply