Jak przebiega montaż sufitów napinanych?

Sufit napinany to oryginalny pomysł na ciekawe urozmaicenie wnętrza, a jednocześnie sposób na zamaskowanie nierównej powierzchni lub podstropowych instalacji – oświetleniowych, wentylacyjnych czy komputerowych. Ten rodzaj sufitów występuje w różnorodnej kolorystyce i wzornictwie, dzięki czemu można dopasować go do własnych preferencji. Montaż sufitów napinanych warto zlecić fachowcom, wówczas będziemy mieć pewność sprawnej i dokładnej realizacji. Prace montażowe nie są zbyt trudne dla profesjonalistów, jednak wymagają pewnych umiejętności i doświadczenia.

Najważniejsze etapy montażu sufity napinanego

Sufity napinane są tworzone na zamówienie, a więc w oparciu o konkretne parametry danego pomieszczenia, dlatego w pierwszej kolejności należy dokładnie zmierzyć ściany i przekątną wnętrza. Na podstawie tych danych tworzony jest projekt, a następnie możliwy jest dobór materiałów, z których powstanie sufit. Materiały są odpowiednio przygotowywane do późniejszego montażu.

Podczas właściwych prac montażowych w pierwszej kolejności mocowane są aluminiowe listwy (profile) na ścianach po obwodzie wnętrza. Tworzą one ramę całej konstrukcji. Następnie konieczne jest naciągnięcie membrany i podwieszenie jej na wcześniej przytwierdzonych profilach. Kiedy cały sufit jest stabilnie podwieszony, następuje ogrzewanie powierzchni. Wysoka temperatura sprawia, że materiał, z którego wykonany jest sufit, zwiększa swoją objętość, dzięki czemu można łatwo wpiąć go w aluminiowe listwy ścienne. Tę czynność należy wykonywać bardzo starannie i z zastosowaniem odpowiednio wyprofilowanych narzędzi, aby nie doszło do uszkodzenia materiału.

Po napięciu sufitu możemy jeszcze wypełnić przestrzenie między ścianami a sufitem, używając specjalnych listew maskujących.

Dla fachowców montaż sufitu napinanego nie jest trudny, ale wymaga pewnej sprawności, umiejętności i precyzji działań. W pomieszczeniach o przeciętnym metrażu doświadczona ekipa jest w stanie wykonać wszystkie prace nawet w ciągu jednego dnia.

Leave a Reply