Gdzie znajdują zastosowanie sufity napinane?

Sufity napinane to nowoczesne wykończenie dekoracyjne, które może być zastosowane zarówno w małych pomieszczeniach, jak i dużych przestrzeniach użytkowych. Obecnie coraz częściej występują w miejscach publicznych, gdyż cechuje je nie tylko oryginalny wygląd, ale również szereg korzyści użytkowych, takich jak trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości, szybki montaż. Na podstawie doświadczenia firmy MK Interiors przedstawiamy przykłady najczęstszego zastosowania sufitów napinanych.

Nowoczesne i prestiżowe sufity napinane

Sufity napinane pozwalają na stworzenie oryginalnego i najbardziej kreatywnego kształtu, dlatego też stosowane są w przypadku różnorodnych aranżacji. Są oryginalnym elementem ozdobnym w wielu pomieszczeniach, gdyż można je zastosować praktycznie w każdym wnętrzu, bez względu na jego wielkość.

Mogą być zastosowane w domach i mieszkaniach (zarówno w pokojach dziennych i sypialniach, jak i kuchniach i łazienkach), ale zdecydowanie częściej występują w obiektach użytkowych, w tym zarówno w biurach, jak i w wielkich halach czy lokalach przedsiębiorstw. Do przykładowych miejsc publicznych, w których firma MK Interiors odpowiadała za montaż sufitów napinanych, zaliczamy: urzędy, siedziby firm i sale konferencyjne, lokale miejskie, szpitale, baseny, spa, sauny, stadiony, hale sportowe i lokale infrastruktury sportowej, szkoły, muzea, kino, teatr, kościoły, hotele, centra handlowe, sklepy, salony samochodowe, standy, show-roomy, ekspozycje.

Dlaczego sufity napinane są coraz bardziej popularne?

Sufity napinane są coraz bardziej popularne głównie ze względu na swoje walory estetyczne. Możliwości kolorystyczne powłok sufitowych są praktycznie nieograniczone, chociaż zastosowanie znajduje ok. 100 różnych barw. Na wygląd sufitu wpływa również struktura powłoki, która występuje w kilku postaciach, w tym m.in. laque (materiał idealnie gładki imitujący odbicie lustrzane), satine (materiał całkowicie gładki z lekkim połyskiem),

transparent (materiał przepuszczający światło), metalic (materiał o metalicznym blasku).

Dodatkową zaletą jest możliwość zakrycia sufitem napinanym różnorodnych niedoskonałości istniejącego stropu, takich jak np. pęknięcia tynków, zacieki i szczeliny powstałe na skutek przesunięcia się konstrukcji wielkopłytowych. Świetnie nadają się też do maskowania podstropowych instalacji – oświetleniowych, wentylacyjnych czy komputerowych.

Leave a Reply