Estetyczne i trwałe sufity napinane. Poznaj ich najważniejsze zalety

Sufit napinany to efektowny sposób na nowoczesne wykończenie wnętrza. Jest to coraz częściej wybierana przez inwestorów alternatywa dla sufitów podwieszanych z płyty kartonowo-gipsowej. W porównaniu do nich zapewnia znacznie więcej możliwości aranżacyjnych, pozwala wykreować najbardziej skomplikowane kształty i może być zastosowany w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Triki aranżacyjne z zastosowaniem sufitu podwieszanego

Sufit napinany wyróżnia się nie tylko walorami estetycznymi, ale również spełnia szereg istotnych funkcji użytkowych. Przede wszystkim pozwala na skuteczne zamaskowanie wszelkich niedoskonałości istniejącego stropu, takich jak pęknięcia tynków, zacieki i szczeliny powstałe na skutek przesunięcia się konstrukcji wielkopłytowych. Służy również do zakrycia podstropowych instalacji oświetleniowych, wentylacyjnych czy komputerowych.

Za sprawą sufitu napinanego można skutecznie obniżyć zbyt wysoki strop. Wybierając strukturę lustrzaną powłoki sufitu, niewielkie wnętrze zostanie optycznie powiększone, dając wrażenie efektywnego lustra nad głową. Można również zastosować efektywne podświetlane sufity, które nie tylko spełnia funkcje dekoracyjne, ale może występować jako główne źródło światła w pomieszczeniu.

Sufit napinany to praktycznie bezobsługowa aranżacja. Jak to możliwe? Jeśli nie powstaną na nim żadne zabrudzenia, tak naprawdę nie wymaga czyszczenia czy odnawiania. Materiał jest antyelektrostatyczny, więc na powierzchni nie gromadzi się kurz. Montaż sufitu przebiega dość szybko i nie przyczynia się do powstawania zabrudzeń w pomieszczeniu. Nie obciąża też stropu i w bardzo niewielkim stopniu obniża sufit.

Sufit napinany przez długi czas zachowuje swój efektowny wygląd, gdyż nie płowieje i nie blaknie. Cała konstrukcja jest stabilna, solidna, trwała i bezpieczna. Jest odporny na wodę chlor, więc może być stosowany nawet na basenach.

To najważniejsze (chociaż nie jedyne) zalety, które wpływają na rosnącą popularność sufitów napinanych. Tego rodzaju aranżacje coraz częściej można spotkać w różnorodnych obiektach użytku publicznego, w tym m.in. centrach handlowych, obiektach SPA, hotelach, salach konferencyjnych, siedzibach firm itd.

 

Leave a Reply